Koło Seniorów w Przeźmierowie

          ul. Ogrodowa 13a   62-081 Przeźmierowo

STRONA INTERNETOWA KOŁA - kliknij

 

 

 

   Historia powstania Koła Seniorów w Przeźmierowie

4 października 2003 roku panie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich: Katarzyna Sroka, Helena Łeszyk, Łucja Wawer oraz Maria Dziamska, spotkały się w Domu Kultury z panią Jolantą Tepper. Na tym spotkaniu zainicjowały zmianę formuły Koła Gospodyń Wiejskich na Koło Seniorów w Przeźmierowie działający przy Domu Kultury.
Początkowo członkami Koła były same panie, ale po pewnym czasie zaczęli dołączać  panowie i tak stopniowo wzrastała liczba członków do obecnego stanu 237 osób.
W okresie 14-letniej działalności pracami Koła kierowały cztery zarządy. Obecny działa od listopada 2015 roku. Koło pracuje w oparciu o przyjęty przez zebranie członków Regulamin Organizacyjny.
Zarząd Koła stara się proponować swoim członkom takie imprezy i zajęcia, aby każdy znalazł w nich miejsce dla siebie. Od roku 2005 dwie grupy członków systematycznie uczestniczą w zajęciach gimnastyki kompensacyjnej. Obecnie dwie grupy ( po 15 osób) raz w tygodniu trenują  na rowerach stacjonarnych w rytm muzyki (jest to tzw. SPINNING) oraz jedna grupa (około 15 osób) uczęszcza na kurs komputerowy.  Nasze panie są członkiniami grupy teatralnej Senioritki i uświetniają nie tylko nasze spotkania, ale również z przedstawieniami występują gościnnie w innych miejscowościach.

 • Podstawową formą relaksu dla członków Koła są wycieczki krajoznawcze. W ostatnim (2017 r)  zorganizowane zostały dwie wycieczki jednodniowe oraz wycieczka dwudniowa i trzydniowa. W czasie tych wyjazdów zwiedzamy muzea, ciekawe obiekty sakralne oraz zabytki historyczne Wielkopolski i sąsiednich rejonów naszego kraju. Zorganizowany też został trzygodzinny rejs statkiem po Warcie oraz jesienne grzybobranie.
 • Członkowie koła bardzo chętnie uczestniczą w różnych imprezach kulturalnych organizowanych przez GOK takich jak: Koncerty Noworoczne, spektakle teatrów i operetek objazdowych, występy kabaretów satyrycznych oraz gościnne występy różnych chórów. Wyjeżdżamy  też na przedstawienia do Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu.
 • Dobrze układa się nam współpraca z Radą Sołecką. Uczestniczymy w imprezach organizowanych przez Radę, takich jak w akcji sprzątanie przeźmierowskiego lasu. Działamy też aktywnie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Do tradycji należą coroczne spotkania opłatkowe, spotkania przy kawie z okazji Dnia Kobiet i Dnia Seniora, w których licznie uczestniczą nasi członkowie, na które zapraszamy również  honorowych gości.
  Duża grupa naszych członków uczestniczy w balach sylwestrowych i zabawach tanecznych, organizowanych w Centrum Kultury Przeźmierowo (około pięciu w roku)
 • Członkowie Koła biorą też udział w Spotkaniach Sportowo-Integracyjnych Seniorów Gminy Tarnowo Podgórne.

Nasze Koło jest najliczniejsze wśród istniejących Kół na terenie naszej gminy. Cieszy się dużą popularnością. Świadczy o tym między innymi docenienie działalności wieloletniego Przewodniczącego Zarządu Koła, pana Stanisława Bzdęgi uhonorowanego dyplomem "Aktywni Lokalnie".

             

 

                      

Dane ogólne.

      Liczba członów Koła na dzień 10 stycznia 2018r. wynosi 232 osoby. W  ubiegłym roku przybyło 45 nowych członków. Z listy członków wykreślono 20 osób, w tym 1 osoba zmarła, a pozostałe 19 to osoby, które przez okres dwóch lat nie opłaciły składek członkowskich i nie uczestniczyły w życiu Koła,

 1. W ubiegłym roku odbyło się 10 posiedzeń Zarządu i 10 zebrań ogólnych Koła
 1. W 2017r. zostały zorganizowane następujące spotkania integracyjne.

  - 14 października spotkaliśmy się na akcji sprzątania przeźmierowskiego lasu. Akcja zorganizowana była wspólnie z Radą Sołecką. Wzięło w niej udział 35 naszych członków. Zakończyliśmy ją posilając się kiełbaskami upieczonymi nad ogniskiem.

Sponsorem była Rada Sołecka.

  - 21 października  w liczbie 143 osób spotkaliśmy się z okazji Dnia Seniora. Nasze spotkanie uświetnił występ solisty Piotra Macieja. Po występie podany został smaczny obiad, kawa i ciasto. Spotkanie zakończyło się wieczorkiem tanecznym. Spotkanie częściowo dofinansowane było przez Radę Sołecką i Gminny Ośrodek Kultury.

  - 16 grudnia w spotkaniu opłatkowym wzięło udział 145 osób. W części artystycznej  wystąpił zespół „SENIORITKI”, który zaprezentował widowisko słowno muzyczne ze śpiewaniem kolęd razem z uczestnikami spotkania.

Po złożeniu sobie życzeń był smaczny obiad, kawa i ciasto.

  - w 2016 roku grupy około 50- 60 seniorów spotykały się na zabawach tanecznych:

 3 zabawach karnawałowych,1 zabawie w lipcu i 1 zabawie andrzejkowej, oraz zabawie sylwestrowej.

 

 1. Spotkanie sportowo- integracyjne seniorów Gminy Tarnowo Podgórne.

- 27 maja grupa 26-ciu członków naszego Koła wzięła udział w V-tym spotkaniu sportowo-integracyjnym seniorów Gminy Tarnowo Podgórne. Możemy pochwalić się zajęciem drugiego miejsca.

 

 1. Wyjazdy do teatrów w Poznaniu i udział w spektaklach wystawianych w CK Przeźmierowo (przy których korzystaliśmy z dofinansowania z funduszy GOK Sezam)

   - 07 kwietnia w C.K. Przeźmierowo występ „KABARETU MORALNEGO NIEPOKOJU”  -udział 19 osób.

   - 05 maja spektakl w Teatrze Wielkim, opera „NABUCCO” 39 osób

   - 06 maja musical  „BODO” 28 osób.

   -16 września występ zespołu „ RAZ DWA TRZY” w CK Przeźmierowo – 56 osób.

   -29 września występ kabaretu „ HRABI” w CK Przeźmierowo – 19 osób.

   -15 października spektakl „ ne STORY” w C.K. Przeźmierowo - 63 osoby.

   -28 października recital Piotra Machalicy pt „ Mój ulubiony Młynarski” w C K Przeźmierowo – 30 osób.

   - 04 listopada wyjazd do Teatru Muzycznego na operetkę „ ZAKONNICA W  PRZEBRANIU” – 60 osób.

   - 05 listopada balet „JEZIORO ŁABĘDZIE” w CK Przeźmierowo – 60 osób.

   - 17 listopada występ kabaretu „ NOWAKI” w CK Przeźmierowo – 30 osób.

   -02 grudnia spektakl operetki „ PARYSKI ROMANS” w CK Przeźmierowo – 65 osób.

 

 1. Wyjazdy na wycieczki

W 2017r. zorganizowane były następujące wycieczki:

25 maja wycieczka do Strzelna i Inowrocławia -30 uczestników.

-27 i 28 czerwca wycieczka do Zielonej Góry iSpreewaldu – 47 uczestników.

- 19 lipca rejs statkiem po Warcie ( 3 godzinny) – 59 uczestników.

- 05 do 07 września wycieczka do Krakowa i Wieliczki – 50 uczestników.

- 13 września wycieczka po ciekawych miejscach Gminy Tarnowo Podgórne – 61 osób.

- 20 września wyjazd na grzybobranie – 50 uczestników.

 

 1. Wyjazdy na wczasy

Członkowie naszego Koła wyjeżdżają też na wczasy, w tym roku uczestniczyli we wczasach zorganizowanych w:

- Sarbinowie  w dniach 27maja do 06 czerwca – 45 osób.

- Wiśle w dniach 19 do 29 sierpnia – 44 osoby.

 

KONTAKT :

 

Przewodniczący: Julian Kiełczewski                     

 • 604 845 979
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Zastępca: Bożena Meissner

   Sekretarz: Barbara Wojciechowska

 • 601 788 971

   Skarbnik: Jacek Wojciechowski

 • 530 194 192
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Członkowie Zarządu:

Kazimiera Wleklak

 • 730 487 646

Grażyna Misiak

 • 603 796 958
 • e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krzysztof Szpera

 • 509 891 852
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.