Wielkopolscy seniorzy przyzwyczaili się już, że w majowy weekend odwiedzają tereny MTP w Poznaniu, by poznać nowości na Targach VIVA SENIORZY! W tym roku muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać do jesieni, ponieważ zdecydowano o zmianie terminu spotkania, organizatorzy chcą też odświeżyć jego formułę.

Takie imprezy targowe odbywają się już w kilku miejscach w Polsce. Poznań może się pochwalić ponad 3 tysiącami odwiedzających. Ponieważ ta liczba co roku jest większa, organizujący targi postanowili wprowadzić udogodnienia, tak by impreza dla seniorów była jeszcze bardziej dostępna. Zdecydowano, że targi przeniosą się do hal, w których wszystko będzie odbywać się na jednym poziomie, bez schodów i wind. Znalezienie takiego miejsca na MTP wiosną, gdy kalendarz imprez jest wypełniony, okazało się trudne. Zapadła więc decyzja, że 9-ta edycja VIVA SENIORZY! odbędzie się w październiku, który jest miesiącem osób starszych. „Jednocześnie targi wpiszą się w cykl imprez w ramach „Senioralnych” organizowanych od lat” – powiedział mi Wojciech Bauer dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych, które przygotowuje poznańskie targi. Planowana jest też zmiana w programie, m.in. duże spotkania tematyczne, pokazy artystyczne i warsztaty dla wystawców.

Tegoroczne Targi VIVA SENIORZY! ! zaplanowano na 19 i 20 października. Współpracują przy nich Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

                                                                                                                                        Agnieszka Maciejewska

                                                                                                                                        Tarnowskie Centrum Senioralne