Poprawiają sylwetkę, ale też samopoczucie – tak właśnie działają na Seniorów zajęcia z fizjoterapeutą w Pałacu Jankowice.

Badania dowodzą, że po 65. roku życia u starszych osób zdrowie może się pogarszać. Powodem są choroby przewlekłe, ale też coraz słabsza zdolność regeneracji. W takiej sytuacji ważny jest fizjoterapeuta, który może pomóc przy schorzeniach układu mięśniowego, nerwowego, oddechowego i układu krążenia. Osoby w podeszłym wieku częściej zmagają się z chorobami kardiologicznymi, oddechowymi czy neurologicznymi. Seniorzy poruszają się wolniej, a ich ruchy są zdecydowanie mniej precyzyjne. Dlatego są bardziej narażeni na urazy, przeciążenia, złamania i zwichnięcia.


Fachowe źródła podają, że fizjoterapia to metoda leczenia, która związana jest z wrażliwością ludzkiego organizmu na bodźce zewnętrzne. Fizjoterapeuta, poprzez stosowane techniki, może zahamować postępy choroby oraz pomóc w dojściu do  sprawności wracającym do zdrowia.


„Pokazujemy co robić, by radzić sobie z bólem, ale też dzięki tym działaniom można  zmniejszyć ilość przyjmowanych leków” – mówi fizjoterapeuta Piotr Wróblewski, prowadzący zajęcia w Pałacu Jankowice.

Usprawnienie seniorów daje szansę doprowadzeni ich do samodzielności, tak by osoby w podeszłym wieku były samowystarczalne.