Oko na seniorów - wykład na temat zaburzeń poznawczych

Kategoria
Tarnowskie Centrum Senioralne
Termin
2019-03-03 16:00
Miejsce
Pałac Jankowice

Przecież na 100% odkładałem te klucze tutaj ! Co ja miałem kupić? Czy brałam już dzisiaj te leki ?

Zapominanie, nasz chleb powszedni, bez względu na wiek. Niektórzy mówią, że czasami lepiej zapomnieć, bo wtedy żyje się lżej, może i jest to prawda, szczególnie gdy przydarza się coś nieprzyjemnego. Kiedy zapominanie jest normatywne, a kiedy może być objawem, sygnałem do szukania przyczyny neurologicznej? Na te pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi już w marcu, podczas wykładu i indywidualnych badań, które będą przeprowadzone przez specjalistę rehabilitacji funkcji poznawczych Igę Malinowską pedagoga-gerontologa.

Serdecznie zapraszamy seniorów i wszystkie chętne osoby, które chcą zdobyć nowe informacje by być może w przyszłości pomóc bliskim lub sobie. Zaopiekujmy się sobą, warto skorzystać z tej bezpłatnej oferty realizowanej w Pałacu Jankowice przez Tarnowskie Centrum Senioralne.

3 marca od godz. 16.00 do 19.00 zapraszamy na wykład pt.:„Zaburzenia poznawcze”.

Będzie to spora dawka kluczowych wiadomości na temat zaburzeń otępiennych, form pomocy i wsparcia. Nie zabraknie praktyki, zaprezentowane zostanie zadanie mające na celu pokazanie różnorodnych metod ćwiczenia pamięci.

 
 

Terminy

  • 2019-03-03 16:00