Recital skrzypcowy Bartłomieja Nizioła

Kategoria
Pałac Jankowice
Termin
2019-03-08 18:00
Miejsce
Pałac Jankowice

Już niebawem wnętrza Pałacu Jankowice wypełnione będą dźwiękami w interpretacji światowego formatu skrzypka – Bartłomieja Nizioła.

 

Artysta urodził się w 1974 roku w Szczecinie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu pod kierunkiem prof. Jadwigi

Kaliszewskiej. Swoją edukację kontynuował w Conservatoire de Lausanne pod kierunkiem prof. Pierre Amoyal`a. Od roku 1995 mieszka w Szwajcarii. Był dwukrotnie jurorem Konkursu im H. Wieniawskiego oraz w 2011 konkursu Instrumentalmusik-Wettbewerb, Migros-Kulturprozent w Zurychu. Od września 2008 jest profesorem Hochschule der Künste Bern. Został trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem za nagranie utworów Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz i Eugene Ysaye'a. Gra na instrumencie Guarnerius del Gesu z roku 1727.

 

Skrzypkowi towarzyszyć będzie wszechstronny i charyzmatyczny pianista – Michał Francuz, który od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie profesora Waldemara Andrzejewskiego i od 2010 roku jest wykładowcą w katedrze kameralistyki macierzystej uczelni. W październiku 2016 roku był oficjalnym pianistą XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zrealizował wiele nagrań muzyki teatralnej, w tym swoich własnych kompozycji oraz aranżacji, a także nagrań dla Polskiego Radia.

W programie koncertu usłyszymy sonaty na skrzypce i fortepian wybitnych polskich kompozytorów: Ignacego Jana Paderewskiego – Sonata a-moll op. 13 oraz Władysława Żeleńskiego - Sonata F-dur op. 30.

Po recitalu odbędzie się rozmowa i spotkanie z artystami, które poprowadzi Agnieszka Liman.

Zapraszamy 8 marca 2019 o godzinie 18:00 do Sali Koncertowej pałacu.

*darmowe wejściówki będą dostępne od 18 lutego 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.

 

Tomasz Łozowicki

 

 
 

Terminy

  • 2019-03-08 18:00